הדירה בחדרה חלק ב' – והעיקר לא לצאת פראיירים כלל

בפוסט הקודם סיפרתי לכם על ההבדלים בין הבטחות של משרדי מכירות של דירות ושכונות חדשות לבין המציאות בשטח, והבטחתי להתייחס גם להשפעה על מחירי השכירות בשכונה, אותו מצב שאני מעריכה שיקרה בחריש, עפולה, ושכונות חדשות שנבנות.

אז, קנינו דירות חדשות ויפות בשכונת הפארק בחדרה שהיו יקרות בעשרות אחוזים מדירות אחרות בשכונה הסמוכה. השקענו ושדרגנו את המטבח ואת הדירה בכלל, ובנינו על זה ששכונת הפארק תהיה קרית השרון/עיר ימים/אם המושבות הבאה.

בתקופה קצרה יחסית נמסרו כמה עשרות דירות לרוכשים, כאשר בערך מחצית מהן היו למשקיעים שקנו בשכונה. סיפרו לנו שהשכונה הזו היא הדבר הבא, הדירות חדשות ויפות, עוד שניה עומד לקום כאן פארק מהמם עם אגם, אז ברור שהדירה שלנו שווה לפחות 4,000 ש"ח בחודש – לא? השקעה בנדל"ן למשפחות

הבעיה התחילה כאשר בבת אחת עמדו להשכרה 30 דירות, כאשר הביקוש בשכונה עדיין לא התהווה, ולא היו מספיק שוכרים לכל הדירות האלה.

זו הייתה צומת החלטה – או להמשיך לשכנע את עצמנו שהדירה אכן שווה 4,000 ש"ח בחודש ולחכות שיגיעו השוכרים המתאימים, או להוריד מחיר.
עכשיו תקלטו את האבסורד: בעלי דירות לא מוכנים לרדת במחיר כדי לא לצאת פראיירים. כי הם מאמינים שהדירה שלכם שווה יותר. כי הם השקיעו כספים בדירה.
אבל הקטע הוא, שאם הדירה תעמוד ריקה במשך חודש ויותר, זה הפסד נקי של כמה אלפי שקלים, ובדר"כ הפסד גדול יותר מהירידה בשכר הדירה.

החלטתי להוריד את מחיר השכירות לדירת 4 חדרים ל-3,600 ש"ח למרות שהדירה שלנו מושקעת ובקומה גבוהה, ותוך שבוע הגיעו שוכרים מקסימים ושכרו את הדירה.
דירה אחרת בבניין שלנו עמדה ריקה כמה חודשים עד שנמצאו לה שוכרים.

מחירי דירות 4 חדרים בשכונה הם עכשיו 3,200-3,700 ש"ח מחיר מבוקש, ואני מאמינה שהם יטפסו חזרה למעלה אחרי שהתשתיות של פארק, בתי ספר, קופות חולים וטיפת חלב יקומו. עוד יהיה מתי להרוויח מהן יותר מהיום.

עפולהאז לכל מי שרכש/רוכש דירה בחריש, בשכונות המתפתחות של עפולה, בכרמי גת וכדומה – מציעה לכם בחום:
בשנה הראשונה בה יהיה היצע ענק של דירות להשכרה ומעט שוכרים – תהיו פראיירים! ותנו מחיר אטרקטיבי לשכירות, לפחות בשנה שנתיים הראשונות עד שהשכונה תתרומם. אח"כ תרגישו חופשי לבקש קצת יותר על הדירה היפה שלכם.
אני פראיירית גאה,  כי בשורה התחתונה היו לי שבועיים אחרי מסירת מפתח להתקין מזגן וכמה שפצורים אחרונים של ארונות אמבטיה, ומאז הדירה הזו לא עמדה ריקה יום, שזה חלום לבעל דירה.

ההרצאה הבאה על רכישת דירה להשקעה תתקיים ביום שלישי 5.5.15 ב-19:45 בנתניה, אשמח לראות אתכם שם!
טלי

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *